Skip to content

RI&E: Risico Inventarisatie & Evaluatie

RI&E staat voor Risico Inventarisatie en Evaluatie. Elk bedrijf met personeel moet laten onderzoeken of er bij het werk dat gedaan wordt gevaren zijn voor de werknemers van het bedrijf. Dit wordt schriftelijk vastgelegd en getoetst door een gecertificeerde arbodienst of deskundige.

Vraag informatie aan

Wat houdt een RI&E in?

  • Inventarisatie: Het systematisch in kaart brengen van alle potentiële risico's, in een bedrijf zowel zichtbare als onzichtbare,. Bijvoorbeeld: gevaarlijke stoffen, zwaar tillen, stress, of het werken met beeldschermen.
  • Evaluatie: Het beoordelen van de risico's om te bepalen hoe groot ze zijn, hoeveel werknemers eraan worden blootgesteld en hoe lang.
  • Plan van aanpak: Een lijst met maatregelen die de werkgever gaat nemen om de risico's te verminderen of te verhelpen. Er wordt ook vastgelegd wie verantwoordelijk is en wanneer de maatregelen worden uitgevoerd.
  • Verplichting: Elk bedrijf met personeel moet een RI&E hebben om te voldoen aan de Arbowet. Zonder een RI&E kan een werkgever een boete krijgen, en bij een ongeval kan het ontbreken ervan tot extra problemen leiden.
  • Actualisatie: De RI&E moet periodiek worden bijgewerkt, bijvoorbeeld als werkprocessen veranderen of er nieuwe risico's ontstaan.

Veelgestelde vragen

Kan ik een BHV cursus online volgen? +

Jazeker, het is bij EuroBHV BV mogelijk om een BHV cursus met e-learning online te volgen. Dit gaat wel altijd gepaard met een praktijk dagdeel in ons opleidingscentrum of bij u op locatie.

Hoe lang duurt de BHV Basiscursus? +

1 dag van 09:30 - 16:30

Hoe lang is mijn EuroBHV-pas geldig? +

Deze pas is 1 jaar geledig na behalen van de BHV Basis cursus.

Wat kost een BHV basis cursus? +

De kosten van een BHV Basis cursus zijn €135,-/ex.btw inclusief uitgebreide lunch en gratis parken op locatie.

Moet ik elk jaar opnieuw een cursus volgen? +

Ja het is belangrijk om elk jaar het geheugen op te frissen door een BHV herhalingscursus te volgen.

×